Aby awansować do kolejnej rundy należy wygrać trzy spotkania. Jastrzębianie postawili już jeden krok w stronę półfinału, wygrywając w Bydgoszczy jeden mecz. Teraz, wspierani dopingiem własnej publiczności, będą mogli postawić kolejne dwa i wywalczyć awans.

W ostatnim spotkaniu tej pary play-off podopieczni Lorenzo Bernardiego pokazali się z bardzo dobrej strony. Walka przyniosła efekty w postaci zwycięstwa. Bez wątpienia cieszyć może fakt, że do swojej najlepszej formy wraca atakujący Jastrzębskiego Węgla – Michał Łasko. To właśnie on poprowadził drużynę do wygranej, zdobywając w drugim spotkaniu z Delectą aż 33 punkty. Pozostali zawodnicy spisywali się równie dobrze, co sprawiło, że widowisko było niezwykle ciekawe i pełne sportowych wrażeń.

Wygrana na pewno podbudowała jastrzębian, którzy przerwę w rozgrywkach wykorzystali na przygotowanie się do kolejnych starć. W Hali Widowiskowo-Sportowej nie powinno więc zabraknąć emocji, które od początku sezonu towarzyszą spotkaniom obu drużyn. Bez wątpienia sporym atutem dla Jastrzębskiego Węgla będzie fakt, że tym razem grają u siebie, przed własnymi kibicami. Czy uda się zakończyć rywalizację w ramach ćwierćfinałów już w czwartek? O tym będziemy mogli się niebawem przekonać.

21 marca 2012: Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz, godz. 18.00

22 marca 2012: Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz, godz. 18.00 (transmisja Polsat Sport)

Natalia Kożuch, oficer prasowy KS Jastrzębski Węgiel