Stowarzyszenie Klub Sportowy Nautilus – Jastrzębie zdobył 1946 punktów spośród 14 uczestniczących w zawodach drużyn. Był to najwyższy uzyskany wynik na zawodach.

Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki, a walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniej konkurencji. W zespole Stowarzyszenia Klub Sportowy Nautilus-Jastrzębie najlepiej wypadli: w najmłodszej kategorii wiekowej ( kat. E ) Mikołaj Piątek, który zdobył 2 srebrne medale, a jego kolega Hubert Dyrszka trzy medale brązowe. W tej samej kategorii wiekowej dziewcząt Zuzanna Rzepka zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal, a jej koleżanka Klaudia Gorys dwa brązowe medale, co było wielką niespodzianką tych zawodów. W kategorii D jedyną medalistką w jastrzębskiej drużynie była Aleksandra Łotecka, która zdobyła jeden srebrny i jeden brązowy medal. W następnej kategorii wiekowej ( kat. C) najlepszym zawodnikiem okazał się Kamil Kern, zdobywając jedyny złoty medal w zespole na dystansie 50 m PW z czasem 0:17,63 – to jego najlepszy wynik i tylko 0,2 s zabrakło do rekordu klubu. Kamil zdobył jeszcze jeden medal srebrny. Bardzo dobrze wypadł również Jakub Dyrszka, zdobywając dwa srebrne i jeden brązowy medal. W najstarszej kategorii juniorów ( kat. B) medale zdobywali: Sebastian Nalepka – srebro na 400 m PP z czasem – rekordem życiowym 3:37,69. Ania Dziadek poprawiając rekord klubu w swojej kategorii wiekowej wywalczyła brązowy medal na 100 m BF z czasem 0:52,66. Czasem tym uzyskała minimum do kadry Polski. Bardzo dobry wynik, zdobywając srebrny medal, uzyskała Olga Niedzielska. W wyścigu na 400 m PP z czasem 3:44,63 bardzo zbliżyła się do rekordu klubu, który jest niepoprawiony już od 10 lat. Trener Krzysztof Radomski ma nadzieję, że wkrótce jej się to uda, a wynik, który uzyskała, jest również minimum do kadry Polski. W rywalizacji seniorów zawodnicy: Adrian Winiarski, Monika Górska i Sandra Rogalska zdobyli po jednym medalu brązowym. Zawodnicy Klubu Sportowego Nautilus-Jastrzębie zdobyli również medale w wyścigach sztafetowych. I tak w kategorii młodzieżowej dziewczyny wywalczyły srebrny medal a chłopcy brązowy. W sztafetach „OPEN” sztafeta kobieca wywalczyła brązowy medal. Rozegrana została jeszcze jedna konkurencja sztafetowa w ramach Pucharu Burmistrza Obornik Wielkopolskich, w której to mieszana drużyna w składzie Zuzanna Rzepka, Sandra Rogalska, Ania Dziadek, Sebastian Nalepka, Kamil Kern oraz Łukasz Czajka wywalczyła po bardzo zaciętej rywalizacji drugie miejsce.

W zawodach w Obornikach zawodnicy poprawili wiele rekordów życiowych, co dobrze rokuje przed kolejną rundą KPP. Po wynikach I rundy widać, że będzie bardzo zacięta rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej KPP, którego finał odbędzie się w listopadzie na obiekcie w Jastrzębiu-Zdroju.