W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” na stoisku Śląskiej Organizacji Turystycznej swą ofertę prezentowało miasto Jastrzębie-Zdrój. Przez trzy targowe dni przedstawiciele Urzędu Miasta zachęcali osoby odwiedzające stoisko ŚOT do wizyty w naszym mieście. Dzięki udziałowi w Targach wiele osób mogło dowiedzieć się, że Jastrzębie-Zdrój to nie tylko kopalnie i bloki, ale także zielone miasto mające wiele do zaoferowania osobom je odwiedzającym.

W ramach Targów GLOB swą ofertę prezentują m.in. krajowe i zagraniczne regiony turystyczne, biura podróży i touroperatorzy, przewoźnicy, gestorzy bazy noclegowej (hotele, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty), sanatoria, uzdrowiska, obiekty SPA, krajowe i zagraniczne organizacje, związki, izby turystyczne, obiekty agroturystyczne, wydawnictwa turystyczne i wiele innych.

Targi obfitowały w liczne imprezy towarzyszące, m.in.: występy Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK, przegląd piosenki szantowej – INDYGO, recital Joanny Bartel (popularnej śląskiej artystki), spotkanie z aktorem – podróżnikiem Tadeuszem Chudeckim, a także liczne prezentacje taneczno-muzyczne, konkursy i degustacje. 

Galeria zdjęć