Zmagania w ramach sezonu 2011/2012 nieuchronnie zbliżają się ku końcowi. Przed nami już półfinały walki o tytuł Mistrza Polski. Na głównej scenie pozostały więc zaledwie cztery drużyny: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów, PGE Skra Bełchatów i oczywiście Jastrzębski Węgiel. Obecnie każda z nich stoi przed szansą na zdobycie złotego medalu. Ta część rozgrywek rozpocznie się już w najbliższą środę. Jako pierwsi do boju przystąpią kędzierzynianie i rzeszowianie. Wieczorem walkę o awans do finału rozpocznie PGE Skra Bełchatów z Jastrzębskim Węglem. Na ten moment z niecierpliwością czekają kibice naszej drużyny.

Po czterech ćwierćfinałowych spotkaniach jastrzębianie wywalczyli miejsce w kolejnej fazie rozgrywek play-off, eliminując po drodze Delectę Bydgoszcz. Teraz nadeszła pora na półfinałowego rywala, którym jest PGE Skra Bełchatów. Pojedynki obu drużyn od wielu lat budzą wielkie emocje. Nic dziwnego, bowiem po obu stronach siatki stają  czołowe polskie drużyny, które sukcesy święcą również na parkietach międzynarodowych. Drogi Skry i Jastrzębskiego Węgla wielokrotnie krzyżowały się w najważniejszych fazach rozgrywek polskiej ekstraklasy siatkarskiej. Tym razem również nie może być inaczej i wrażeń bez wątpienia nie zabraknie.

Małym przedsmakiem półfinałowych pojedynków było towarzyskie spotkanie obu drużyn, które odbyło się w ramach Benefisu Lecha Łasko i Tomasz Wójtowicza, dwóch wybitnych polskich zawodników. Chociaż wynik tej rywalizacji nie był tak istotny, to kibice, którzy zasiedli na trybunach lubelskiej Hali Globus mogli czuć się usatysfakcjonowani wyrównanym widowiskiem, jakie przyszło im obejrzeć. Teraz liczą na to, że w nadchodzących meczach będzie to wyglądało podobnie. Jak potoczą się losy najbliższych półfinałowych starć i która drużyna przybliży się do awansu do finału? To wyjaśni się na przestrzeni nadchodzących dni.

Terminy spotkań półfinałowych:

4 kwietnia 2012, godz. 20.45 PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (transmisja na antenie Polsat Sport)

5 kwietnia 2012, godz. 20.45 PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (transmisja na antenie Polsat Sport)

Natalia Kożuch                                                                                                                                                                               
Oficer Prasowy