Pierwsze starcie odbędzie się w Hali „Azoty” 17 kwietnia.

Obie ekipy, które spotkają się w ramach małego finału, znają się niemal na wylot. W tym sezonie spotkały się trzykrotnie: dwa razy w ramach rozgrywek PlusLigi i raz w półfinale Pucharu Polski. Bilans tych meczów jest korzystniejszy dla Jastrzębskiego Węgla. Drużyna prowadzona przez włoskiego szkoleniowca Lorenzo Bernardiego dwukrotnie pokonała kędzierzynian. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha triumfowali tylko raz.

Przed Zaksą i Jastrzębskim Węglem dwa mecze, które odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu 17 i 18 kwietnia. Później rywalizacja o brązowy medal przeniesie się do Jastrzębia-Zdroju (21 kwietnia), a więc już pod koniec tego tygodnia możemy poznać zdobywcę trzeciego miejsca. Wszyscy liczymy, że będzie nim drużyna z Jastrzębia, która podtrzyma dobrą passę pojedynków z ekipą z Kędzierzyna.

Bez wątpienia rywalizacja obu zespołów w walce o brąz będzie bardzo ciekawa. Zawodnicy obu drużyn przyzwyczaili już swoich kibiców, że mecze są bardzo zacięte i pełne emocji. Inaczej nie może być w czasie „małego finału”.

Terminarz najbliższych meczów o brązowy medal:

17 kwietnia 2012, godz. 18.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel

18 kwietnia 2012, godz. 18.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel

Uprzejmie informujemy, że w serwisie KupBilet rusza sprzedaż biletów na spotkanie o brązowy medal Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, które odbędzie się 21 kwietnia, w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Informujemy również wszystkich kibiców, którzy zakupili karnety na mecze Jastrzębskiego Węgla rozgrywane w Hali Widowisko-Sportowej przy al. Jana Pawła II, iż obowiązują one również na spotkania play-off naszej drużyny.

Natalia Kożuch, Oficer Prasowy KS Jastrzębski Węgiel