Celem corocznego festiwalu jest propagowanie myśli błogosławionego Jana Pawła II oraz integracja dzieci i młodzieży z lokalnych szkół. Papież chętnie spotykał się z młodymi ludźmi i poświęcał im dużo uwagi, a o tym, że kochał młodzież wiemy wszyscy i nikogo z nas nie trzeba przekonywać. Jego poczucie humoru i serdeczność, z jaką odnosił się do ludzi, były inspiracją scenariusza tegorocznego festiwalu. Występy wokalne były przeplatane anegdotami z życia Ojca Świętego.

Wszystkich uczestników festiwalu, opiekunów oraz zaproszonych gości powitała dyrektor ZSS przy Wojewódzkim szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci Daria Gieroń wraz z ks. proboszczem Antonim Pudlikiem. Wśród zaproszonych  byli reprezentanci jastrzębskich szkół i przedszkola: ZSS Nr 10, SP Nr 4, ZS Nr 12, ZSS Nr 9, zespół „Serduszka”, SP Nr 19, SP Nr 3 z ZS Mistrzostwa Sportowego, SP Nr 17 oraz Publiczne Przedszkole Nr 19.

Młodzi wykonawcy jak zawsze zaprezentowali wysoki poziom wokalny, świadczący o ich zaangażowaniu i talencie. Słowa uznania należą się również organizatorom i opiekunom poszczególnych grup. Licznie zebrana publiczność włączyła się w przebieg festiwalu, śpiewając pieśni i klaszcząc wraz z uczestnikami. Na zakończenie swojego występu uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 17 utworzyli żywy „Pociąg Modlitwy”, zachęcając w ten sposób do integracji wszystkich przybyłych. Tradycyjnie koncert zakończyło wspólne odśpiewanie tak lubianej przez Ojca Świętego pieśni „Barka”. Każdy z uczestników otrzymał prezent wykonany własnoręcznie przez uczniów ZSS przy WSRdD.

Integracyjny festiwal piosenki na stałe wpisuje się już w tradycję szkoły i zaprzyjaźnionej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie należą się księdzu proboszczowi Antoniemu Pudlikowi.

inf. nad. ZSS przy WSRdD.