Już w momencie otwarcia chętnych do ćwiczeń nie brakowało.

– Myślę, że to miejsce będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W fazie projektu są dwie kolejne siłownie, które w przyszłości planujemy wykonać przy ul. Katowickiej i Wielkopolskiej – mówi Krzysztof Baradziej, zastępca prezydenta miasta.

Plac siłowni wykonany jest w formie okręgu, na którym umieszczono urządzenia rekreacyjne. Na nawierzchni z płyt gumowych zamontowane zostały: biegacz, drabinka + wyciąg górny, ławeczka + wyciskanie siedząc, dwa orbitreki, prostownik pleców + podciąg nóg, prasa nożna + ławeczka, twister + wahadło, wioślarz, wyciąg górny + prasa nożna, wyciskanie siedząc+ drabinka.

Zadanie obejmowało też m.in. wykonanie chodnika z kostki brukowej, a także montaż pięciu wolnostojących ławek betonowych z siedziskiem drewnianym.

Prace kosztowały prawie 159 tys. zł.

Jest to kolejny etap rewitalizacji terenu jaru przy ul. Turystycznej. W 2009 r. oddano do użytku skatepark, gdzie miłośnicy jazdy w utrudnionych warunkach na deskorolkach, rolkach i rowerach mogą realizować swoją pasję. Powstały też nowe chodniki oraz wykonano oświetlenie i kanalizację deszczową.

GALERIA ZDJĘĆ