Dariusz Rekosz opowiedział o swojej fascynacji Hansem Klosem, a Ewa Wachowicz podzieliła się swoją kulinarną wiedzą.

Z powodu niesprzyjającej piknikowi pogodzie, impreza odbyła się w „Masnówce”. Jako pierwszy z gości wystąpił Dariusz Rekosz, pisarz, autor książek głównie dla dzieci i młodzieży. Twórca Szyfru Jana Matejki, czyli polskiej parodii Kodu Leonarda da Vinci opowiedział publiczności o swojej twórczości, a także zdradził recepturę na napisanie książki.

Piszę głównie nocą, odpowiednia cisza i spokój panujący w moim domu w tym czasie zdecydowanie mi odpowiadają. Zdarzają się też jednak takie momenty, że jednego dnia napiszę kilkanaście stron, a kolejnego wszystko co napisałem wrzucam do kosza. Bez weny ani rusz – powiedział Dariusz Rokosz podczas spotkania.

Pisarz podzielił się z publicznością filmem z otwarcia jedynego w Polsce muzeum Hansa Klossa, w którym pełnił funkcję animatora kultury. Jednak po paru miesiącach placówkę zamknięto. To z kolei natchnęło Dariusza Rekosza do napisania powieści sensacyjnej pt. „Zamach na Muzeum Hansa Klossa”. Po wystąpieniu autora kilkunastu książek, swoją pisarską pasją podzieliła się debiutantka z Jastrzębia-Zdroju Nikolina Rudol. Szesnastoletnia autorka „Międzypiekla” opowiedziała o swoich fascynacjach fantastyką oraz o tym, jak można spełnić swoje marzenia –  napisać i wydać książkę. Jedną z gwiazd „Pikniku z Biblioteką”, o ile tak można powiedzieć o autorce książek kulinarnych, była Ewa Wachowicz. Była Miss Polonia, wicemiss Świata, producentka telewizyjna, a obecnie autorka książek kulinarnych  podzieliła się z publicznością informacjami ze świata show biznesu. Ewa Wachowicz opowiedziała zarówno o swoim starcie w konkursie na najpiękniejszą kobietę świata, jak również o podróżach, które są jej pasją.

–  Gotować zaczęłam w wieku 11 lat i to za namową mojej mamy, która zapisała mnie na kurs gotowania. Już wcześniej spisywałam w zeszycie swoje ulubione przepisy i od czasu do czasu starałam się coś upiec – powiedziała bohaterka programu „Ewa gotuje”.

Jak się okazało podczas spotkania, Ewa Wachowicz jest także fanką piłki nożnej. Na dowód tego, idąc śladem Dariusza Rekosza, założyła szalik kibica. Kiedy najpiękniejsza kucharka w Polsce rozdawała autografy i podpisywała swoją książkę, na scenie „Masnówki” wystąpił Maciej Gucik.Akordeonista i klawiszowiec zaprezentował w bibliotece te znane i mniej znane utwory muzyczne. Premierę miało najnowsze dzieło Maciej Gucika, utwór „Ultramaryna”. Podczas pikniku nie zapomniano także o dzieciach.

Przygotowano dla nich szereg atrakcji, między innymi zabawy ze szczudlarzami, rysowanki czy też twórcze zabawy i animacje.

„Piknik z biblioteką” odbył się w ramach IX Ogólnopolskiego tygodnia Bibliotek.

Galeria zdjęć