Wierzę, że czeka mnie tu wiele dobrego – powiedział zawodnik.

Czy cieszysz się z podpisania kontraktu i z tego, że najbliższy sezon spędzisz w polskiej lidze?

Simon Tischer: Zdecydowanie, bardzo cieszę się z możliwości występów w Jastrzębskim Węglu i polskiej lidze. Wierzę, że czeka mnie tu wiele dobrego.

Co już wiesz na temat swojego nowego klubu?

– O klubie Jastrzębski Węgiel słyszałem same pozytywne opinie. Przede wszystkim odnośnie profesjonalnej organizacji sportowej, pozytywnej atmosfery w drużynie oraz posiadaniu wysokich ambicji do osiągania zamierzonych celów. Wiem, że ludzie z nim związani tworzą zgrany zespół. Co ważne, klub  jest wyśmienicie poukładany i ogólnie prezentuje i gwarantuje wysoką jakość pracy. Jestem szczerze zadowolony, że teraz będę mógł być jego częścią.

Jastrzębski Węgiel, to w siatkarskim świecie uznana marka, którą dowodzi trener Lorenzo Bernardi. Czy czujesz, że wasza współpraca będzie układała się pomyślnie?

– Jestem przekonany, że współpraca ze sztabem szkoleniowym ułoży się znakomicie. Znam Lorenzo Bernardiego jako klasowego zawodnika, bez wątpienia jednego z najlepszych na świecie, za co darzę go ogromnym szacunkiem. Chociaż nie miałem jeszcze okazji przekonać się jakim jest trenerem, to wierzę, że będzie nam się świetnie pracowało razem.

Życzymy Ci zatem wszelkiej pomyślności w nowym miejscu, a przede wszystkim sukcesów na parkiecie. Dziękuję za rozmowę.

– Dziękuję pięknie i pozdrawiam polskich kibiców. Nie mogę się już doczekać kontaktu z Wami!

Natalia Kożuch, oficer prasowy KS Jastrzębski Węgiel