Zaproszono przedstawiciela z Zakładu Karnego w Szerokiej, Marcina Kuliga. Pan Marcin nawiązał bardzo dobre relacje z uczniami, którzy z zaciekawieniem słuchali, a później zadawali  pytania. Spotkanie zakończyło się zabawą z przeciąganiem liny. Każdy dzień poświęcony był innej tematyce. W pierwszym dniu czytano o ludzkich uczuciach, gniewie i zazdrości , o nadchodzących wakacjach. Na kolejnym spotkaniu czytano „Bajkę o rybaku i rybce”, a następnie dzieci wyrażały swoje życzenia do złotej rybki i odbyły się zabawy z łowieniem rybek.

Był też Dzień Integracji z Przedszkolem nr 2 pod hasłem „Czytanie zbliża” . Przedszkolaki  i uczniowie młodszych klas wysłuchali wierszy Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej oraz uczestniczyli we wspólnej zabawie.

Ostatni dzień pod hasłem „Dzień Kibica” poświęcony był imprezie „Euro 2012”. Pan Adam Kania czytał o zasadach gry w piłkę nożną, podawał też informacje o piłkarzach i humoreski  o  meczach piłkarskich.  Uczniowie obowiązkowo mieli wymalowane barwy narodowe na twarzach. Dzień Kibica podsumował konkurs na „Najciekawszy transparent” oraz sportowe zabawy i piosenki.

Teksty dla dzieci czytali nauczyciele : p. A. Komorowski, p. M. Polak, p. J. Podlipny.

Imprezę przygotowały nauczycielki : p. M. Pawlik, p. J. Podlipny, p. A. Szymanek.

Inf. nad. ZS nr 9