W czasie pokazów konkursowych zaśpiewał balladę Leonarda Cohena „Hallelujah” oraz recytował fragment prozy z powieści C.S.Lewisa pt. „Opowieści z Narnii – Podróż Wędrowca Świtu”.

Jego wykonanie ballady Cohena wzbudziło wśród publiczności prawdziwy entuzjazm i wzruszenie, o czym świadczyły gromkie brawa. W czasie gali finałowej, która miała miejsce 4 czerwca, w tym samym miejscu, podchodzili do niego jurorzy i uczestnicy konkursu, gratulując mu sukcesu i talentu.

Łukasz uczęszcza do Szkoły Muzycznej I stopnia, gdzie doskonali grę na klarnecie. Prócz tego, uczy się także prywatnie gry na gitarze. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w piątym roku życia. Świetnie łączy i godzi swoje obowiązki szkolne z kształceniem muzycznym. Jest bardzo dobrym uczniem, osiągającym znakomite wyniki w nauce. W swojej szkole wyróżnia się obowiązkowością, rzetelnością i zaangażowaniem. W wolnych chwilach interesuje się sportem, lubi oglądać mecze piłkarskie. Kibicuje Robertowi Lewandowskiemu w klubie Borussia Dortmund. Łukasz często koncertuje ze swoim rodzeństwem. Występował między innymi w Parku Zdrojowym podczas Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Jest także laureatem Festiwalu Szkół Muzycznych Yamaha w Wodzisławiu Śląskim. We wszystkich rozmowach Łukasz podkreśla, że swoje sukcesy zawdzięcza zaangażowaniu i wsparciu rodziców.

Inf. nadesłana Sylwester Bizuga