Po godzinie 17.00 na scenę weszli młodzi artyści z zespołu Spider Band. Grupa ta wykonuje covery znanych zespołów. Wraz z kolejnymi śpiewanymi piosenkami, trybuny Stadionu powoli się zapełniały. Wiele osób przyszło posłuchać skeczy jednego z najpopularniejszych polskich kabaretów, Kabaretu Koń Polski. Artyści zaprezentowali jastrzębskiej publiczności stare i lubiane kawałki.

W przerwie pomiędzy kolejnymi występami każdy chętny mógł wziąć udział w zabawach i konkursach organizowanych zarówno przez Jastrzębską Spółkę Węglową, jak i Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel. Do wygrania były cenne nagrody. Oprócz konkursów, jakie odbywały się na scenie głównej, chętni mogli pobawić się na specjalnych platformach, na których można było pograć w popularne dyscypliny sportowe. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody z rąk prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosława Zagórowskiego oraz prezydenta miasta Mariana Janeckiego.

Wzorem ubiegłego roku, także i tym razem wieczorem wystąpiły dwie gwiazdy. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Feel. Pochodzący z Katowic muzycy wykonali swoje największe przeboje. Można było usłyszeć takie hity jak „Pokaż na co Cię stać” czy„Jak anioła głos”. Piotr Kupicha z zespołem podnieśli i tak już gorącą atmosferę, o jeszcze parę  stopni.

Jednak niewątpliwą gwiazdą wieczoru była Kayah. Wokalistka, dawno niewidziana w naszym mieście, złapała świetny kontakt z publicznością. Zaśpiewała m.in. przeboje „Spij kochanie, śpij”, „Testosteron” czy „Na językach”. Artystka często w przerwach pomiędzy piosenkami rozmawiała z publicznością. Na zakończenie pikniku niebo rozświetliły sztuczne ognie.

GALERIA ZDJĘĆ