O godzinie 17.15 na zabytkowym rynku  rozpocznie się akcja happeningowa aktorów Teatru Monitoring w strojach z lat międzywojnia, połączona z koncertem zespołu „Old Jazz Fun”. Ciekawą lekcję historii zapewni wszystkim zainteresowanym wystawa plenerowa „150 lat tradycji jodobromowych uzdrowisk w Jastrzębiu-Zdroju i Karwinie-Darkowie” usytuowana obok fontanny na rynku. Ekspozycję zwiedzać będzie można do końca lipca. Przygotowane będą również stoiska promocyjne, w tym z materiałami reklamowymi do projektu.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Piknik w kurorcie – 150 lat jodobromowych uzdrowisk w Jastrzębiu-Zdroju i Karwinie-Darkowie” realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju – Galerię Historii Miasta oraz Miejski Dom Kultury w Karwinie.

Pierwsza odsłona „Pikniku w kurorcie” odbyła się w dniach 12-13 maja na terenie Parku Zdrojowego w Jastrzębiu-Zdroju. Pomimo deszczowej aury klimat przedwojennego uzdrowiska (m.in. koncerty, kuracjusze w strojach z epoki, zabytkowe automobile oraz wieczorny dancing) przyciągnął wielu mieszkańców naszego miasta, ale także regionu.