Od poniedziałku do piątku dzieci mogą przyjść do Biblioteki aby aktywnie i kreatywnie spędzić czas wolny pod okiem bibliotekarzy oraz animatorów kultury.

Spotkania, choć zróżnicowane, łączą się pod względem tematu, czyli olimpiad sportowych. W trakcie trwania warsztatów młodzi czytelnicy mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych (również na świeżym powietrzu), plastycznych (m.in. malowanie farbami, lepienie z masy solnej, rzeźbienie, rysowanie, wyklejanie) oraz animacyjnych. Dzieciom nie obce są również quizy i łamigłówki, które przybliżyć im mają dyscypliny sportowe prosto z Londynu, gdzie w tym roku odbywa się Olimpiada.

Na początku sierpnia, także w ramach „Wakacji z Bolkiem i Lolkiem”, w Bibliotece odbywały się warsztaty dziennikarskie. Zajęcia były prowadzone przez dziennikarza Radia 90. Spotkania odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Uczestnicy warsztatów mogli zgłębić tajniki sztuki dziennikarskiej, wywiadów oraz pisania. 

W sierpniu dzieci uczestniczące w warsztatach wyjechały na wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Dzieci zwiedziły studio oraz uczestniczyły w projekcji bajek.

Jeszcze w tym miesiącu na dzieci czekają warsztaty animacji poklatkowej (27 i 28 sierpnia). Celem tych zajęć jest przybliżenie młodym osobom podstawy animacji poklatkowej oraz umożliwienie wspólnego stworzenia krótkiego filmu. Zajęcia odbywać się będą w Bibliotece Głównej.

Wakacje z Bolkiem i Lolkiem zakończy 31 sierpnia impreza finałowa w  Parku Zdrojowym. Podczas imprezy, która rozpocznie się o godz. 10.00 rozegrana będzie drużynowa gra miejska. Wydarzeniu  towarzyszyć będą: pokazy multimedialne, projekcje bajek animowanych, zajęcia plastyczne i animacyjne oraz gry planszowe. Wakacje z Biblioteką to mnóstwo dobrej zabawy w towarzystwie przyjaciół oraz możliwość rozwoju  swoich zainteresowań i umiejętności.

GALERIA ZDJĘĆ

*Projekt „Wakacje z Bolkiem i Lolkiem – warsztaty edukacji kulturalnej” realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z Biblioteką, dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój