Zakłada on szkolenie w Jastrzębiu-Zdroju siatkarskich talentów z całej Polski pod okiem znakomitych trenerów i specjalistów w zakresie pracy z młodzieżą. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęła Jastrzębska Spółka Węglowa SA, wspierając go finansowo.

Dla nas wspieranie sportu jest pewną misją. Chcemy wspierać ten sport po to, żeby mógł się rozwijać, żeby nasi pracownicy i ich dzieci mieli się czym interesować. Wspieramy sport, wspieramy siatkówkę, jesteśmy dumni, że mamy taki zespół. Jest to też dla nas forma pozytywnej reklamy, bo z siatkówką wiąże się pozytywna energia – podkreślił Jarosław Zagórowski, prezes zarządu JSW.

Zdaniem Andrzeja Tora, zastępcy prezesa ds. technicznych, kształcenie młodzieży ma kluczowe znaczenie dla całego sportu.

Ci chłopcy marzą, żeby grać w pierwszym zespole. Tego, co teraz jest w Jastrzębiu-Zdroju, nie ma nigdzie. To Jastrzębie ma możliwości i do Jastrzębia lgnie młodzież – zaznaczył trener Akademii Talentów Jarosław Kubiak.

Podczas konferencji zostały też omówione przygotowania zespołu do zbliżającego się sezonu. Jak mówił Zdzisław Grodecki, prezes Jastrzębskiego Węgla, drużyna jak zwykle będzie grać o wygranie każdego meczu i walczyć o najwyższe cele.

Nasz cel jest jeden – wygrywać. Zawsze się skupiamy na pierwszym miejscu i zwycięstwie – podkreślił trener Lorenzo Bernardi.

Jak dodał kapitan drużyny Michał Łasko, jedyny medalista olimpijski, który gra w Plus Lidze, bardzo istotne jest to, że zawodnicy czują się częścią projektu długoterminowego.