W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć życzeń, kwiatów i podziękowań zarówno dla nauczycieli, jak i pozostałych pracowników oświaty. Jak przypomniał Andrzej Pawłowski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, wartość doświadczeń ze szkoły procentuje często w dorosłym życiu.

W imieniu prezydenta miasta najlepsze życzenia i podziękowania za trud pracy na rzecz wychowania młodego pokolenia przekazał doradca prezydenta miasta Franciszek Piksa.

Życzę wam, aby wasza praca przynosiła wam satysfakcję. Dziękuję za każde słowo, każdy gest, które są po to, by kształtować młodych ludzi. Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności – powiedział.

Zdaniem Marii Lipińskiej, dyrektor rybnickiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty, taka uroczystość, jak ta w kinie „Centrum”, daje możliwość symbolicznego podkreślenia roli nauki.

W imieniu radnych głos zabrała Anna Toborowicz, przewodnicząca Komisji Edukacji, kierując do zebranych słowa uznania za trud włożony w proces nauczania i wychowania.

To dzięki wam szkoła staje się otwarta na uczniów, dzięki wam nasi jastrzębscy uczniowie odnoszą znaczące sukcesy i dzięki wam przygotowani są do wyzwań dorosłego życia – podkreśliła.

Nie zabrakło też życzeń od jastrzębskich posłów, które przeczytali Roman Foksowicz i Łukasz Kasza, a ponadto ciepłe słowa do pedagogów skierował ksiądz prałat Bernard Czernecki.

Z pewnością najważniejszym punktem piątkowej gali było wręczenie nagród za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, za które w imieniu wyróżnionych podziękowała Lucyna Penar-Pękała, dyrektor Zespołu Szkół nr 9.

Uroczystość uświetnił występ Andrzeja Sikorowskiego. Zgromadzeni w kinie „Centrum” odśpiewali z artystą jego znane i lubiane przeboje, a na zakończenie piosenkarz, który 10 października obchodził 63. urodziny, usłyszał gromkie „Sto lat”.

Galeria zdjęć