Zawody, w których wzięło udział kilkadziesiąt niepełnosprawnych osób z  naszego regionu, odbyły się w hali „Omega”. Podczas uroczystej ceremonii otwarcia zaprezentowali się zawodnicy m.in. z Gliwic, Zabrza, Rudy Śląskiej, Raciborza czy oczywiście Jastrzębia-Zdroju. Nasze miasto reprezentowali uczniowie z Sekcji Terenowej „Iniemamocni”. – Bądźcie dzielni i walczcie, ale pamiętajcie, że sport to także zabawa. Olimpiady Specjalne uważam za otwarte – powiedział, otwierając imprezę, prezydent miasta Marian Janecki.

Regionalny Dzień Treningowy jest ukoronowaniem całorocznych przygotowań zawodników w ramach tzw. Programu Treningu Aktywności Motorycznej. Jest to program sportowo-rehabilitacyjny skierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim oraz do osób ze znacznymi dysfunkcjami ruchowymi. Zawodnikami są osoby, które nie mogą brać udziału w tradycyjnych dyscyplinach sportowych.

Organizatorami zawodów byli: sekcja Terenowa Olimpiad Specjalnych „Iniemamocni”, Zespół Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. Prof. J. Tischnera, Śląski Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.