Nagrodę odebrał prezydent Marian Janecki podczas uroczystości, która odbyła się 9 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w ramach Śląskich Dni Architektury.

Na starej hali ktoś kiedyś napisał: „Duma Janeckiego”. Dzisiaj ten obiekt to naprawdę moja duma i myślę, że też wszystkich mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. Hala stała się sportową wizytówką naszego miasta, która dobrze służy zarówno mieszkańcom, jak i zawodnikom – mówi prezydent miasta Marian Janecki.

Organizatorem corocznego konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego” jest Zarząd Województwa Śląskiego, a odbywa się on pod patronatem Marszałka. Celem przedsięwzięcia jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju poprzez nagradzanie najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

Warto przypomnieć, że są to kolejne laury, które zbiera jastrzębska hala widowiskowo-sportowa. Obiekt otrzymał już tytuł „Budowa Roku 2011” (nagroda I stopnia) w konkursie Budowa Roku organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. W XXII edycji konkursu nagrody i wyróżnienia przyznano w dziesięciu kategoriach, a w grupie obiektów sportowych najwyżej oceniona została hala widowiskowo-sportowa przy Al. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju.