W ciągu całego roku czterokrotnie rozgrywane są zawody rangi Mistrzostw Śląska – w biegu sztafetowym, na dystansie klasycznym, sprinterskim i middlu.

Na pierwszy ogień poszły sztafety (na jastrzębskim OWN-ie). Tutaj aż pięciokrotnie nasze trzyosobowe ekipy stawały na podium. Kolejny start to klasyk w urokliwej i upalnej scenerii wodzisławskiego Balatonu. Tu medalowe żniwo było jeszcze lepsze – aż 11 medali we wszystkich kolorach. Po wakacyjnej przerwie przyszła pora na kolejne starty.

Middle (bieg średniodystansowy ) w pszowskich lasach to szczyt formy Jedynkowiczów. Liczne starty w prestiżowych zawodach ogólnopolskich oraz wyjazdy treningowe zaprocentowały 14 medalami (w tym aż 6 złotymi!). Jako ostatnie rozegrano wspominane na początku zawody w Tychach. Również i tu jastrzębianie błysnęli formą, przywożąc do domu 12 medali. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie www.bno.jasnet.pl w zakładce „Zawody: nasze starty”.

Cztery osoby stawały na podium podczas każdej dekoracji Mistrzostw (Julia Papszun – K10, Kinga Harasymiuk – K16, Jarek Borgiel – M16 i Joanna Papszun K40). Śląską multimistrzynią w swojej kategorii wiekowej jest niewątpliwie Kinga Harasymiuk, która podobnie jak rok temu zdobywała złote medale na wszystkich dystansach.

Wzrost formy podopiecznych trenera Rafała Masteli obrazuje porównanie tych wyników z rokiem poprzednim, kiedy to łącznie w trzech indywidualnych zawodach Mistrzostw Śląska Jedynka zdobyła 18 medali. Jak widać nasi zawodnicy liczą się coraz bardziej wśród śląskich orientalistów, gdyż tegoroczny plon jest ponad dwukrotnie poprawiony (37 krążków). Cieszy dyspozycja naszych biegaczy i mamy nadzieję na kolejny dobry sezon w roku 2013.

Tyskie zawody zakończyły rywalizację w ramach Klubowego Pucharu Śląska. Z dreszczykiem emocji oczekujemy ostatecznych wyników, które pokażą jakie miejsce w województwie śląskim zajmuje działająca przy Zespole Szkół Zawodowych jastrzębska „Jedynka”.

Inf. nad. Anna Kołeczko