Drugie miejsce ex aequo zajęli: Zofia Neugebauer z Wrocławia grająca na flecie i Konrad Mrozek z Warszawy grający na fagocie. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Dobrowolski z Katowic, który oczarował jury grą na klarnecie.

Z życzliwością i sympatią witam uczestników 9. Międzynarodowego Konkursu „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu-Zdroju, uczniów szkół muzycznych z całego kraju oraz z zagranicy. Rywalizacja zmobilizuje was zapewne do wykazania się najwyższymi umiejętnościami, a sprawną jury będzie wydanie werdyktu, kto najlepiej opanował grę na instrumencie, kto poprzez własną indywidualność potrafi wyrazić kunszt muzyczny – powiedział podczas otwarcia konkursu, przewodniczący komitetu organizacyjnego Stanisław Śmietana.

Marta Mizgała podczas konkursu wykonała trzy utwory: „Koncert C-dur RV451” Vivaldiego, „Conte pastorale” Bozza i „Moreau de salon op. 228” Kalliwody. Marta ma 18 lat i uczęszcza do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu. Była półfinalistką konkursu „Młody Muzyk Roku, organizowanego przez TVP Kulturę. Jest I oboistą Młodej Polskiej Filharmonii oraz stypendystką Prezesa Rady Ministrów, fundacji JS Pro Bono Poloniae i Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.