Turniej został przygotowany z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych. Pierwszy etap przeprowadzono w szkołach, a spośród najlepszych zgłoszonych przez szkoły 56 uczestników, wyłonieni zostali zwycięzcy. Na odpowiedź na 20 pytań konkursowych uczniowie mieli 30 minut.

Laureaci finału X Miejskiego Turnieju Wiedzy o Zdrowiu:

Klasy III gimnazjum:

I miejsce

Szymon Kaszyński – Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół nr 11

II miejsce

Grzegorz Łyp – Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 12

III miejsce

1)   Anna Figura – Gimnazjum nr 8

2)   Magdalena Sobik– Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół nr 8 

Wyróżnienia: Karolina Winiarek– Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 5, Sandra Białas – Gimnazjum nr 11 w Zespole Szkół nr 13, Kaja Marszałek Anna- Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 5, Zuzanna Gazda Gimnazjum nr 3 w Zespole Szkół nr 12, Monika Jonkisz- Gimnazjum nr 10 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego, Klaudia Błaszkiewicz – Gimnazjum nr 10  w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego, Natalia Antyga – Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek, Maria Ofmańska- Gimnazjum nr 8.

Klasy II gimnazjum:

I miejsce

Wiktoria Kuś – Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 4

II miejsce

1) Klaudia Kapalczyk – Gimnazjum nr 8

2) Magdalena Rajwa – Gimnazjum nr 11 w Zespole Szkół nr 13

3) Witold Walczak – Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek

III miejsce

Aleksandra Jargiło – Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 3

Wyróżnienia: Oliwia Wiraszka –Gimnazjum nr 6 w Zespole Szkół nr 1, Emilia Rabczak – Gimnazjum nr 8, Zuzanna Jurczak – Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 3, Patrycja Starzyńska – Gimnazjum nr 10 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego, Krzysztof Nowak– Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół nr 8, Paula Próżna -Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 5.

Klasy I gimnazjum:

I miejsce

Marta Janecka – Gimnazjum nr  11 w  Zespole Szkół nr 13

II miejsce

Maciej Kucharski – Gimnazjum nr  8

III miejsce

1) Magdalena Zozworek – Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 4

2) Agnieszka Fojcik – Gimnazjum nr 6 w Zespole Szkół nr 1

3) Sylwia Molitor – Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół nr 8

Wyróżnienia: Martyna Jurusik– Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek, Milena Zdrojewska – Gimnazjum nr 6 w Zespole Szkół nr 1, Hanna Gadowska -Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 5, Paweł Marcinowski– Gimnazjum nr 2 G w Zespole Szkół nr 4, Magdalena Urbańczyk – Gimnazjum nr 11 w Zespole Szkół nr 13, Patrycja Woźniak – Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 3, Przemysław Janowski – Gimnazjum nr 6 w Zespole Szkół nr 1, Jakub Łuczka – Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół nr 5, Aleksandra Dobijańska – Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 3.