Od 12 do 18 grudnia delegacja szkoły przebywała w Seulu i tam właśnie podczas uroczystej gali w Arirang Hall Seoul Garden Hotel  odebrała zaszczytny tytuł w kategorii „INVENTION ORDER OF MERIT FOR THE DISABLED & HANDICAPPED”. Droga do seulskiej nagrody była długa i wymagała dużo wysiłku wielu osób w szkole. Należało przygotować specjalną aplikację, w której zawarte zostały informacje o wszystkich nagrodach, które „ Sobieski” zdobył w ostatnich dwóch latach. Następnie specjalnie powołany zespół międzynarodowych jurorów ocenił zasługi i przyznał nagrody w 15 kategoriach dla wybitnych instytucji z całego świata, w tym w kategorii 5. dla Zespołu Szkół nr 6. Swoje osiągnięcia na I Światowym Konkursie „WORLD INVENTOR AWARD  FESTIVAL 2012” prezentowały instytucje z takich państw jak: Korea, Rumunia, Tajwan, Węgry, Hiszpania, Kanada, Hong Kong, Indie, Irak, Egipt, Iran, Filipiny, Arabia Saudyjska, Tajlandia, Malezja, Chiny, Indonezja, Stany Zjednoczone i Chorwacja.

To ogromny sukces szkoły, dużej grupy nauczycieli i uczniów, których praca przyczyniła się do uzyskania tego zaszczytnego tytułu. W aplikacji zostały zgłoszone następujące osiągnięcia, które ZS 6 zdobył w ostatnich 2 latach, a wśród nich do najważniejszych należą:

1. Brązowy medal w Światowym Konkursie Brussels Innova –  Bruksela , 2010 r.

2. Srebrny medal w Międzynarodowych Targach INTARG –  Katowice,  2010 r.

3. Brązowy medal w Światowym konkursie „ Concours Lepine”  – Paryż,  2011 r.

4. Dyplomy Ministra Nauki  i Szkolnictwa Wyższego  za prezentowanie myśli innowacyjnej na świecie – Warszawa 2011 ( 10 osób)

5. Srebrny medal w Światowym Konkursie Brussels Innova –  Bruksela , 2011 r.

6. Nagroda Specjalna Dyrektora Targów Florenta Godina – Bruksela, 2011 r.

7. Dyplomy Ministra Nauki  i Szkolnictwa Wyższego  za prezentowanie myśli innowacyjnej na świecie – Warszawa 2012 ( 8 osób)

8. Brązowy medal w światowym konkursie Archimedes  – Moskwa, 2012 r.

9. Złoty medal od Russia Invention Association – Moskwa, 2012 r.

10. Złoty medal w Światowym konkursie „ Concours Lepine”  – Paryż,  2012 r.

11. Złoty medal w światowym konkursie INST 2012 Taipei – Tajwan , Taipei 2012r.

12. Nagroda Specjalna od Koreańskiego Stowarzyszenia Innowacyjności – Tajwan, Taipei 2012 r.

13. Dwa złote medale w Międzynarodowych Targach INTARG – Katowice,  2012 r.

14. Srebrny medal w Międzynarodowych Targach INTARG – Katowice,  2012 r.

15. Tytuł Lidera Innowacji Województwa Śląskiego i Certyfikat dla szkoły – Katowice 2012.

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 6 dziękuje wszystkim sponsorom, dzięki którym można było prezentować prace na konkursach na całym świecie.