Rywalizacja rozgrywa się wśród klubów zrzeszonych w Śląskim Związku Orientacji Sportowej i obejmuje zawody na terenie województwa (Mistrzostwa Śląska) oraz mistrzowskie imprezy ogólnopolskie w poszczególnych kategoriach (Mistrzostwa Polski, Puchar Najmłodszych, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików).

Pomimo, że jastrzębski klub dopiero „raczkuje” (5 lat działalności) i skupia na chwilę obecną zaledwie ok. 50 zawodników, pokonał będącą do tej pory poza zasięgiem Kometę Gliwice, która od kilku lat królowała na najwyższym stopniu podium. Należy również dodać, że UKS Kometa oraz żorski UKS Słoneczko posiadają w swoich szeregach dzieci i młodzież uczęszczającą do klas sportowych o profilu bieg na orientację. Z pewnością zaprocentowało tutaj też zdyscyplinowanie i systematyczność jastrzębskich zawodników, którzy w wyrównanym składzie reprezentowali większość kategorii wiekowych na zawodach.

          

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

UKS ZSZ – Jedynka Jastrzębie – Zdrój – 8728,13 pkt.

UKS Kometa Gliwice – 8555,98 pkt.

UKS Reflex Rybnik – 4138,43 pkt.

Radością napawa fakt, że wiosną na podium generalnej klasyfikacji Klubowego Pucharu Śląska stanie aż trzynastu jastrzębian.

Nasi medaliści w klasyfikacjach indywidualnych to:

            

K10 – I miejsce – Papszun Julia

K12 – I miejsce – Mastela Krystyna

K16 – I miejsce – Harasymiuk Kinga

M10 – I miejsce – Kołeczko Błażej

M21 – I miejsce  – Masztalski Paweł

K18 – II miejsce – Makuła Martyna

K21 – II miejsce  – Warmus Zuzanna

M12 – II miejsce – Kołeczko Bartosz

M16 –  II miejsce – Borgiel Jarosław
M40 –  II miejsce – Bodzek Krzysztof

K14 – III miejsce – Bodzek Sabina

K16 – III miejsce – Nogły Patrycja

M16 – III miejsce – Pasek Marcin

Każdy początek jest trudny, ale Jedynka udowodniła, że może sięgać po najwyższe trofea.

Sukces cieszy a apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego rok 2013 to dla klubu rok wielkich wyzwań i ambicji, które będą realizować tak jak potrafią najlepiej. Aby UKS ZSZ-Jedynka był silnym, prężnie działającym i liczącym się klubem potrzeba nowych zawodników.

Dlatego też zainteresowani do zapoznania się ze statutem klubu oraz preferencyjnymi składkami dla nowych członków wszelkie informacje znajdą się na stronie internetowej klubu www.bno.jasnet.pl

Sukcesy cieszą i to bardzo, jednak podstawową ideą tego sportu i klubu jest wspomaganie rozwoju i uzdolnień sportowych zawodników, alternatywa dla telewizji i komputera w dzisiejszym pędzącym wciąż do przodu świecie, doskonały sposób efektywnego spędzania czasu wolnego na łonie natury oraz przezwyciężanie własnych słabości.

Warto dodać, że oprócz zawodników i trenerów, swój udział w sukcesie klubu ma również miasto Jastrzębie-Zdrój, które finansowo wspiera działalność jastrzębskich uczniowskich klubów sportowych, a także darczyńcy, a wśród nich JSW S.A. i JZWiK S.A.

Tekst nadesłany: A. Kołeczko