Niestety nasi zawodnicy w meczu na szczycie nie grali zbyt dobrze. Nie byliśmy w stanie sprostać prawie perfekcyjnie grającym siatkarzom ZAKSY. Seria zwycięstw Jastrzębskiego Węgla została przerwana.

Na początku pierwszej partii było sporo walki. Następnie przewagę uzyskali kędzierzynianie i oni pewnie zwyciężyli. Oba zespoły popełniły mało błędów.

W drugiej partii przewaga gości była jeszcze większa. Przy stanie 5:1 trener Lorenzo Bernardi poprosił o czas. Przerwa nie miała wpływu na przebieg gry. Siatkarze ZAKSY spokojnie powiększali przewagę. Gospodarze momentami byli wręcz bezradni wobec poczynań swoich rywali. Set zakończył się wynikiem 14:25.

Kibice zgromadzeni na hali mieli nadzieję, że trzeci set odwróci losy spotkania. Niestety ZAKSA pokazała, że w tym sezonie będzie bardzo ciężko z nią wygrać. Trzeci i ostatni set padł również łupem gości.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 14:25, 19:25)