W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, motylków, rycerzy i innych znanych nam barwnych postaci z bajek i kreskówek. Wystrój sali, przyozdobionej kolorowymi balonami, girlandami i światełkami, robił duże wrażenie. Podczas zabawy odbywały się różne konkursy, w których dzieci brały chętnie udział. Taniec z balonami, jedzenie ptysia bez użycia rąk czy bieg rodzin cieszyły się największym powodzeniem. Zabawa nabrała tempa podczas takich hitów muzycznych jak „Makarena” czy „Kaczuszki”, przy których bawili się prawie wszyscy. W takiej chwili nie mogło zabraknąć również wyborów króla i królowej balu. Pomiędzy konkurencjami dzieci częstowały się przygotowanymi dla nich słodkościami i napojami. Dobra zabawa i wspaniały humor towarzyszyły uczniom przez resztę wieczoru.

Udział w balu był niezwykłym wydarzeniem, które okazało się wspaniałą lekcją tolerancji i wrażliwości na „inność”, a także w dużym stopniu przyczyniło się do refleksji nad własną postawą oraz do likwidacji bariery w obcowaniu z osobami niepełnosprawnymi.

Uśmiech na twarzach i wiele pozytywnych emocji wśród uczestników balu był największą nagrodą dla organizatorów zabawy karnawałowej.

Inf nad. Joanna Herman-Trzos