Uroczystość odbyła się w piątek, 1 lutego w auli szkoły.

Przez ostatnie lata grupa nauczycieli i uczniów starała się pracować nad projektami w zakresie innowacyjności – powiedział Jerzy Maduzia, dyrektor ZS nr 6, zaznaczając jednocześnie, że społeczność szkoły była wspierana przez bardzo wiele osób i to dla nich przygotowano galę.

Uroczystość była okazją do zaprezentowania projektów w formie spotkań z autorami. To właśnie dzięki ich talentowi i pomysłowości szkoła odnosi sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. O osiągnięciach „Sobieskiego” wielokrotnie można było usłyszeć nie tylko w mediach lokalnych i regionalnych, ale i ogólnopolskich, bo wynalazki uczniów prezentowane były nawet w głównym wydaniu „Wiadomości”.

Jestem pod wrażeniem nie tylko tego, co robicie na co dzień. Swoje pomysły przekształcacie w konkretne wynalazki. Jestem szczęśliwy i dumny, że mogłem być tu z wami – podkreślił prof. Jerzy Buzek.

Marian Janecki, prezydent miasta, a kiedyś nauczyciel ZS nr 6, dodał, że od momentu odejścia ze szkoły do Urzędu Miasta stale patrzył jak ta się rozwija.

Przez lata mieliśmy możliwość współpracować. Twarzami szkoły „Sobieski” są różni uczniowie, utalentowani w rozmaitych dziedzinach. Wiem, że młodzi ludzie mówią, że idą do „Sobieskiego”, bo to jest dobra szkoła. Musicie utrzymać ten kierunek, bo to jest właściwa droga. Musicie iść do przodu i dalej się rozwijać. Byliście już w Europie i w Azji, są jeszcze inne kontynenty, zdobywajcie cały świat – życzył prezydent Marian Janecki.

Przypomnijmy ostatnie osiągnięcia uczniów i nauczycieli z „Sobieskiego”:

1. Brązowy medal w Światowym Konkursie Brussels Innova –  Bruksela 2010 r.

2. Srebrny medal w Międzynarodowych Targach INTARG –  Katowice 2010 r.

3. Brązowy medal w Światowym konkursie „ Concours Lepine” – Paryż 2011 r.

4. Dyplomy Ministra Nauki  i Szkolnictwa Wyższego za prezentowanie myśli innowacyjnej na świecie – Warszawa 2011 r. ( 10 osób)

5. Srebrny medal w Światowym Konkursie Brussels Innova –  Bruksela 2011 r.

6. Nagroda Specjalna Dyrektora Targów Florenta Godina – Bruksela, 2011 r.

7. Dyplomy Ministra Nauki  i Szkolnictwa Wyższego  za prezentowanie myśli innowacyjnej na świecie – Warszawa 2012 r. ( 8 osób)

8. Brązowy medal w światowym konkursie Archimedes  – Moskwa 2012 r.

9. Złoty medal od Russia Invention Association – Moskwa 2012 r.

10. Złoty medal w Światowym konkursie „ Concours Lepine” – Paryż 2012 r.

11. Złoty medal w światowym konkursie INST 2012 Taipei – Tajwan, Taipei 2012 r.

12. Nagroda Specjalna od Koreańskiego Stowarzyszenia Innowacyjności – Tajwan, Taipei 2012 r.

13. Dwa złote medale w Międzynarodowych Targach INTARG – Katowice 2012 r.

14. Srebrny medal w Międzynarodowych Targach INTARG – Katowice 2012 r.

15. Tytuł Lidera Innowacji Województwa Śląskiego i Certyfikat dla szkoły – Katowice 2012.

16. Nagroda za całokształt działalności w zakresie innowacyjności w I Światowym Konkursie „WORLD INVENTOR AWARD  FESTIVAL 2012” w Korei Południowej.

GALERIA ZDJĘĆ