Na całość inwestycji w budżecie miasta zarezerwowano 9,5 mln zł. Dodatkowo, w 2011 roku zawarta została umowa między miastem a Bankiem Gospodarstwa Krajowego na wsparcie tego projektu kwotą 2 mln zł. Pieniądze te zostaną jednak przekazane dopiero w tym roku po zrealizowaniu inwestycji – wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.

Budynek nr 112 został już oddany do użytku. Obecnie prowadzone są prace w budynkach przy ul. Gagarina 110 i 108. Mają być one zrealizowane do połowy kwietnia 2013 roku.

Roboty obejmują nadbudowę kolejnego piętra oraz przekształcenie parteru, służącego do tej pory za piwnicę, w lokale socjalne. W ramach inwestycji prowadzony jest również generalny remont, w tym wymiana instalacji, usunięcie elementów azbestowych, termomodernizacja wraz ze zmianą elewacji i wymianą istniejącego ocieplenia, okien i drzwi oraz zagospodarowanie terenów zewnętrznych – wylicza Beata Olszok, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości.

W odróżnieniu od dotychczasowych mieszkań, z których część była dwuizbowa i posiadała kuchnię oraz łazienkę, nowe będą wyłącznie jednoizbowe, z łazienką i aneksem kuchennym. Po zakończeniu inwestycji przybędzie 101 mieszkań socjalnych.