Wernisaż wystawy odbędzie się dwa tygodnie później, 14 marca. Początek o godz. 18.00. Podczas wernisażu będzie można spotkać się Henrykiem Goikiem, a także zobaczyć pokaz tańców laotańskich.

Henryk Goik urodził się w Jastrzębiu-Zdroju. Z zawodu jest prawnikiem. Po studiach został nauczycielem akademickim Uniwersytetu Śląskiego (profesor uniwersytecki). W latach 1997-2001 kierował ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Laosie. Od  2007 do 2011 roku był rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych im. Księdza Emila Szramka w Tychach. Od 1 października 2011 roku pracuje jako profesor w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Swoje życie prywatne poświęca m.in. podróżom (Kenia oraz kraje Indochin). Rezultatami dzieli się z innymi, prezentując wystawy fotograficzne – 31 ekspozycji w wielu miastach. Wydał kilkanaście publikacji i książek m.in. „Być w Laosie” (2002).

Ta wystawa jest dla mnie najbardziej osobistą ekspozycją z dotychczas prezentowanych. Wzruszenia, których tam doznać można, wynikają ze spotkań z ludźmi, z efektów ich talentu, zręczności i cierpliwości, z zachłyśnięcia się krajobrazem, zapachem ziemi, kwiatów, z obserwacji niezwykłych zjawisk atmosferycznych,  z dotknięcia pozostałości kultury człowieka sprzed wieków – powiedział Henryk Goik.