Wynik w 15. minucie otworzył Jonathan Zion z GKS Tychy. Jednak przyjezdni nie cieszyli się zbyt długo, gdyż bramkę wyrównującą strzelił Petr Lipina. Dwadzieścia sekund później, swojego setnego gola strzelił Mateusz Danieluk i na tablicy wyników było już 2:1 dla JKH.

Reszta bramek padała już w drugiej odsłonie spotkania. Trzeciego gola strzelił Richard Kral, czwartego Mateusz Danieluk, a wynik ustalił Richard Bordowski.

Goście w trzeciej tercji próbowali zmienić niekorzystny dla nich wynik, lecz defensywa JKH była w tej części działała jak należy. Ostatecznie jastrzębianie dowieźli dwubramkową przewagę do końca meczu.

We wtorek i środę rywalizacja o finał PLH przenosi się do Tychów. O złoto zagra ten zespół, który wygra cztery mecze. Po pierwszym starciu 1:0 prowadzą hokeiści JKH GKS.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 5:3 (2:1, 3:2, 0:0)

0:1 – Zion – Da Costa (14:35, 4/4)

1:1 – Lipina – Górny (15:17, 4/4)

2:1 – Danieluk – Mateusz Rompkowski, Karliczek (15:37, 4/4)

2:2 – Zion (21:18, 5/4)

3:2 – Kral – Lipina, Górny (23:06)

3:3 – Łopuski – Pasiut (23:30)

4:3 – Danieluk – Lipina, Kral (28:55)

5:3 – Bordowski – Prochazka (35:12, 5/4)