Zanim na scenie zaprezentowali się mali artyści, z telebimu popłynęły do nich ciepłe słowa Krystyny Szumilas, minister edukacji narodowej. – To fantastyczne, że stajecie razem, pokonując własne bariery – powiedziała pani minister. Również poprzez przekaz wideo do zebranych w sali kina „Centrum” zwrócił się Marek Michalak, rzecznik praw dziecka. – Bardzo się cieszę, że dzieci mają możliwość wypowiadania swoich praw – praw dziecka – podkreślił.

Dziewiąte już spotkanie było nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także stanowiło podróż w krainę poezji. A na początek swoje zdolności musieli zaprezentować goście specjalni, m.in. prezydent miasta, radni czy przedstawiciele kuratorium oświaty, recytując utwór Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł”. Bo to właśnie nauczyciele, którzy wcielili się w postaci Pawła i Gawła, prowadzili imprezę.

Następnie przed publicznością zaprezentowali się mali wykonawcy wraz z opiekunami. Były scenki rodzajowe, piosenki i wiersze. Na uwagę zasługiwały nie tylko oryginalność i wysoki poziom wykonania, ale też kostiumy i ciekawa scenografia. Impreza miała na celu promocję dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej uczniów niepełnosprawnych oraz integrację dzieci i młodzieży z różnych środowisk.

Festiwal zorganizowali: Zespół Szkół nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera i Miejski Ośrodek Kultury.

GALERIA ZDJĘĆ