Pierwszy set należał zdecydowanie do gospodarzy, dla których kluczową rolę odegrał Krzysztof Gierczyński. W drugiej części seta to właśnie on przyczynił się do wygranej Jastrzębskiego Węgla w tej partii, która zakończyła się wynikiem 25:15.

Drugi set to już walka punkt za punkt. Siatkarze Jastrzębskiego niesieni dopingiem kibiców zgromadzonych w hali walczyli o każdą piłkę. Niestety kędzierzynianie znowu odzyskali wigor w zagrywce i to oni punktowali już do końca seta wygrywając go do 22.

Rytm gości utrzymywał się już do końca meczu. Skuteczna gra Brazylijczyka Fontelesa oraz słabe przyjęcie w jastrzębskim zespole doprowadziły do przegranej w meczu 1:3.

W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1. Kolejne spotkania w Kędzierzynie-Koźlu 28 i 29 marca.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:15, 23:25, 22:25, 20:25)