Targi odbyły się w Hali Stulecia, a Jastrzębie wróciło stamtąd z nagrodą za najlepsze stoisko. W ramach imprezy odbył się Festiwal Podróżników. O swoich doświadczeniach opowiadali zwycięzcy konkursu na blog roku National Geographic, fascynaci morskich wojaży czy też śmiałkowie, którzy podróżują autostopem w najdalsze zakątki świata.

Na targach pojawili się znani fotografowie – Paweł Chara i Krystian Bielatowski, którzy zdradzali tajniki fotografii podróżniczej. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach survivalu, by w przyszłości umieć rozpalić ogień bez użycia zapałek i zapalniczki.

Gośćmi targów byli również podróżnicy Beata Pawlikowska oraz Wojciech Cejrowski, którzy chętnie dzielili się własnymi przeżyciami oraz rozdawali autografy.

Na stoisku regionalnym województwa śląskiego prócz naszego miasta ofertę swoją prezentowali także Częstochowa, Zawiercie, Zabrze, Bielsko-Biała, powiaty bielski i żywiecki, a także Subregion Zachodni, Związek Gmin Jurajskich, Stowarzyszenie Podziemne Trasy Turystyczne Polski, Śląsk Cieszyński i Euroregion Beskidy oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Jedną z form aktywizacji zwiedzających były liczne konkursy z interesującymi nagrodami dotyczące wiedzy na temat poszczególnych regionów województwa śląskiego.

W ostatnim dniu targów nasze stoisko otrzymało nagrodę od jury za Najlepsze Stoisko Jubileuszowych V Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław 2013.