Święta Wielkanocne kilkoro reprezentantów klubu spędziło na polsko-czeskich zawodach HANA ORIENTERING FESTIWAL. Mimo trudnych warunków (nie tylko biegaczom zapadnie w pamięć tegoroczna, zaśnieżona Wielkanoc) na starcie stanęła spora grupa orientalistów z obu krajów.

Już kilka dni później (5-7 kwietnia) spora ekipa Jedynkowiczów wyjechała na prestiżowe, międzynarodowe zawody Pucharu Borów Dolnośląskich rozgrywane w Żarach i Łazie. Należy tutaj wspomnieć, że etap pierwszy był rozgrywany jako Mistrzostwa Województwa Lubuskiego, a drugi etap zaliczany był do Rankingu Światowego. Ponadto całe zawody znalazły się w Centralnym Terminarzu Zawodów PZOS oraz oczywiście w rankingu Euroligi.

Na podium, po trzydniowej rywalizacji w swoich kategoriach stanęli:

W 35

III miejsce Joanna Papszun

Nordic Walking Orienteering:

I miejsce Grzegorz Pipiro

II miejsce Grażyna Pipiro

Pozostała część ekipy poradziła sobie z różnym skutkiem. Najbardziej liczy się jednak gotowość do podejmowania wyzwania, a te zawody należały do wymagających nie tylko ze względu na ciekawe trasy, ale też na panujące warunki pogodowe. Dlatego wszystkim należą się gratulacje, ponieważ nie przestraszyli się zimowej aury. Śnieg nie przeszkadzał przecież docenić piękna Borów Dolnośląskich – jednego z największych w Europie zwartych kompleksów leśnych. Zaś zdobyte doświadczenia to kolejny krok dla dalszego rozwoju własnych umiejętności.

Tekst: A. Kołeczko

Zdjęcia: A. Wysocki