Ponieważ miasto Jastrzębie-Zdrój obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny, chcemy to zaakcentować poprzez pięć górskich rajdów rowerowych. Będzie to prawdopodobnie największa impreza rowerowa w regionie.

Jako, że nasze miasto jest najbardziej wysunięte w stronę Beskidów, daje nam to doskonałą bazę wypadową. Dlatego pragniemy zaprosić miłośników dwóch kółek również z okolicznych miast. Mamy w planie zdobycie rowerami kilku górskich szczytów. Są to: Mała Czantoria, Równica , Karkoszczonka, Błatnia i Skrzyczne. Trzeba przygotować się na ogromny wysiłek i nastawić na dobrą zabawę, bo to najważniejsze. Nie będą to żadne wyścigi rowerowe tylko wspaniała, rowerowa przygoda.

Wsparcie w organizacji zapewnił nam Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju oraz Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, który objął patronat honorowy nad imprezą. Dogrywamy wszystkie regulaminowo-organizacyjne sprawy i pozostanie czekanie na pierwszy rowerowy wypad.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Jeździecki klub sportowy Equi Verso, sklep rowerowy Tomazi Bike oraz zarząd osiedla Barbary.

Inf. nad. Tomasz Czarnota