Piąta, jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej była wyjątkowa nie tylko ze względu na rekordową liczbę uczestników. Po raz pierwszy w historii olimpiady zwycięstwo wywalczyła dziewczyna!

Sukces reprezentantów Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju jest o tyle większy, że spośród nich w poprzedniej edycji olimpiady startował jedynie Kacper Caniboł, który w tym roku zajął 13 miejsce. Sylwia Brączek i Maciej Adamski wzięli w niej udział po raz pierwszy i zajęli odpowiednio 53. i 14. miejsce. W tym roku cała trójka pokonała ponad 7000 uczestników z całej Polski i dotarła do finału.

Tegoroczna zwyciężczyni, Zuzanna Feliks, próbowała swoich sił w zeszłorocznej edycji olimpiady i dotarła etapu okręgowego. W tym roku, do pokonania było znacznie więcej uczniów, to jednak zmobilizowało Zuzannę, która nie tylko zakwalifikowała się do finału, ale zgromadziła najwięcej punktów. Różnica między pierwszym a drugim miejscem, to tylko 0,5 punktu, co świadczy o wyrównanym, wysokim poziomie wiedzy tegorocznych laureatów. Drugie miejsce zajął Michał Leśniewski z Gniezna, a trzecie Rafał Hachaj z Brzeska. Co ciekawe, Michał i Rafał po raz pierwszy próbowali swoich sił w olimpiadzie.

Zaszczytny tytuł Najlepszej Szkoły V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił w tym roku do Zespołu Szkół Ekonomicznych z Międzyrzeca Podlaskiego.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to swego rodzaju program rozwoju talentów. Z roku na rok do walki przystępuje coraz więcej uczniów, coraz więcej pracodawców interesuje się losami tych zdolnych ludzi – mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Finaliści olimpiady rozpoczynają swą logistyczną karierę od sukcesu, trudno wyobrazić sobie lepszy start. – Jesteśmy przekonani, że ci młodzi ludzie świetnie poradzą sobie na studiach, będą się rozwijać i pogłębiać swoją pasję podczas staży i praktyk, na które już dziś zapraszają ich największe firmy logistyczne.”

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu
to jedyny w Polsce turniej tematyczny z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Pierwsza edycja, w której udział wzięło 1835 uczestników, odbyła się  w 2008 roku. Celem olimpiady jest przede wszystkim pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów szkół średnich i policealnych problematyką logistyczną, popularyzowanie specjalistycznego i praktycznego szkolnictwa wyższego oraz podnoszenie jakości programów nauczania przedmiotów logistycznych w szkołach ponadgimnazjalnych.

Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

inf. nad. WSL