Finałowa potyczka rozpoczęła się po myśli jastrzębian. Po pierwszej tercji JKH prowadził 1:0, a na listę strzelców wpisał się Miłosz Idasiak. Worek z bramkami rozwiązał się na dobre w 26. minucie, kiedy to jastrzębianie dołożyli kolejne dwa trafienia w odstępie zaledwie 36. sekund. Najpierw prowadzenie podwyższył Dominik Paś, a chwilę później krążek do siatki Podhala posłał Jan Sołtys.

W 33. minucie nowotarżanie strzelając pierwszego gola dali sygnał, że mecz jeszcze się nie skończył. Jednak trzy minuty później jastrzębianie znów prowadzili różnicą trzech goli. Młodzi hokeiści JKH GKS mieli jeszcze sporo okazji na podwyższenie rezultatu. Na posterunku był jednak golkiper Podhala. Choć gospodarze turnieju robili wszystko, by kontrolować przebieg gry trzy minuty przed końcem meczu wynik skorygował jeszcze Kacper Faltyn. To było jednak wszystko, na co Podhale mogło sobie pozwolić. Równo z syreną po stronie Jastrzębia wybuchła ogromna radość po zdobyciu złotego medalu Międzywojewódzkich Mistrzostw, które są nieoficjalnymi mistrzostwami Polski.

MMKS Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Bramki dla JKH: Miłosz Idasiak, Dominik Paś, Jan Sołtys, Gracjan Witas.

JKH GKS Jastrzębie: Załucki (od 40:00 Świerczyna) – Idasiak, Paś, Szubert, Witas, Cieśla – Wałęga, Blanik, Damps, Nowak, Wywiał – Szadkowski, Sołtys, Nalepka, Kot, Brela – Rogalski, Koślicki, Misterkiewicz, Gruszczyk.