Zwycięzcami są Piotr Wdowczyk (kat. II) i Wiktoria Nowomiejska (kat. III). Wysoką, drugą pozycję zajęła najmłodsza solistka „Wiolinek” Ania Janulek (kat. I).  – Wspaniała sala, piękny koncert w wykonaniu wszystkich uczestników konkursu i zaproszonego gościa Martina Chodura oraz duża dawka pozytywnych emocji na długo pozostaną w naszych sercach i umysłach. Niespodziewany udział w konkursie, wysokie miejsca dzieci to jakiś dar, którym należy się podzielić, a więc dedykujemy naszemu miastu z okazji obchodów 50-lecia urodzin. Władzom dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu kilku wyjazdów, a mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju za oddane głosy – dziękują uczestnicy konkursu wraz z opiekunem Henryką Moroń.

„Wiolinki” oczarowały także Radlin i Czerwionkę-Leszczyny

 14 kwietnia w Radlinie odbył się koncert finałowy Wojewódzkiego Turnieju Piosenki Dzieci i Młodzieży, podczas którego przyznano miejsca i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Z naszej czteroosobowej grupy najlepszą okazała się Ania Giba, zdobywając trzecie miejsce w I kategorii wiekowej. Dzieci do wszystkich konkursów przygotowywały się pod kierunkiem Henryki Moroń i Jakuba Moroń. 

Z kolei 18 kwietnia w Czerwionce-Leszczynach odbył się koncert laureatów Młodzieżowego Festiwalu Muzycznego, w którym uczestniczyły dwa zespoły „Wiolinek” (grupa młodsza i grupa starsza) oraz 6 solistów. Wszyscy występujący wypadli doskonale. Oto wyniki: wyróżnienie specjalne – Wiktoria Nowomiejska i Piotr Wdowczyk, wyróżnienie I stopnia – Anna Janulek, Julia Noszczyk, Anna Giba, Agnieszka Brzykcy, „Wiolinki” grupa młodsza, w składzie: Dominika Filipek, Anna Janulek, Julia Noszczyk, Jane Górecka, Martyna Sitek, Kinga Kasińska, Wiktoria Bakalarczyk, Aleksandra Krzykała, Julia Socha i Anna Giba oraz „Wiolinki” grupa starsza, w składzie: Maja Zmuda, Kalina Sobczyk, Agnieszka Brzykcy, Piotr Wdowczyk, Marta Krochmal, Wiktoria Pas i Urszula Skonieczna. W tym festiwalu nie było tradycyjnych I, II i III miejsc, tylko różne stopnie wyróżnień.