Zaawansowane grupy Studia Ruchu i Tańca Szok wystartowały w tym konkursie po raz pierwszy. Swoim tańcem zachwyciły zarówno jury, jak i publiczność. "Szok dzieci" w kategorii hip-hop dzieci starsze zdobył – złoto, "Szok juniorzy" w kategorii hip-hop juniorzy – złoto, "Szok Crew" w kategorii hip-hop seniorzy – złoto. Soliści studia również stanęli na wysokości zadania i tak: Dominika Krzywda i Maja Gabryś zdobyły złote medale, Patrycja Papierok – srebro, Aleksandra Wróbel i Nadia Marcol- brąz. Mini Formacja Szok dzieci w kategorii hip-hop również stanęła na podium i zdobyła brąz. Po ogłoszeniu wyników konferansjerka zaprosiła na scenę trzech instruktorów, a wśród nich znalazła się Katarzyna Nowak, choreograf i prowadząca wszystkie grupy zaawansowane Szoku. Nikt nie wiedział co się dzieje, ponieważ regulamin nie przewidywał żadnych nagród dla instruktorów. Dwaj instruktorzy, którzy zostali wywołani, otrzymali nagrodę za stałą współpracę z organizatorami festiwalu, natomiast Katarzyna Nowak otrzymała Grand Prix festiwalu za wysoki poziom przygotowanych prezentacji. Była to bardzo miła nagroda, która doceniła tak ważną osobę w zespole, jaką jest instruktor.

Konkurs ten był świetnym sprawdzianem przed Międzynarodowym Festiwalem Piosenki i Tańca w Koninie, na który zakwalifikowały się grupy Szoku i w czerwcu zmierzą się z najlepszymi formacjami w Europie.

 

Kolejnego dnia, bo już 12 maja, grupy niezaawansowane Studia Ruchu i Tańca Szoku zaprezentowały się na swoim pierwszym konkursie tanecznym. Te grupy również pokazały klasę i tak jak ich koleżanki z zespołów zaawansowanych wyjechały z konkursu z nagrodami. Szok dzieci S 1 i 2 prowadzone przez Katarzynę Bryk zdobyły 2 i 3 miejsce. Mini Szok prowadzony przez Annę Stokłosę zajął 2 miejsce w kategorii do 11 lat. Najstarsza tancerka tej grupy ma 7 lat, ale nawet tak młody wiek nie przeszkodził jej w pokonaniu starszych rywali. Szok juniorzy S pod kierownictwem Barbary Pieroń zdobył 1 miejsce. Dla wszystkich tancerzy Studia Ruchu i Tańca Szok ten weekend zakończył się bardzo dobrze i wyznacza wspaniałe perspektywy na dalszą część sezonu tanecznego.

 

Inf. nad. Szok