Tym razem orientaliści ścigali się na dystansie klasycznym. Warunki atmosferyczne nie przeszkadzały zupełnie Jedynkowiczom i z medalami do domu wróciło aż jedenaście osób.

Medalistami Mistrzostw Śląska zostali:

K 10

I miejsce – Julia Papszun

K 16 A

I miejsce – Harasymiuk Kinga

K 35 +

II miejsce – Papszun Joanna

III miejsce – Grażyna Pipiro

M 14 A

III miejsce – Bartosz Kołeczko

M 16 A

I miejsce – Jarosław Borgiel

M 18 A

I miejsce – Marcin Pasek

M 35/40

I miejsce – Rafał Mastela

II miejsce – Krzysztof Bodzek

III miejsce – Krzysztof Masny

M 55

II miejsce – Grzegorz Pipiro

Razem z klubowiczami w zawodach wzięli udział uczniowie dwóch szkół jastrzębskich SP 1 i SP10. Startowali oni w kategoriach amatorskich. Najlepiej spisali się w swoich grupach wiekowych Martyna Zimończyk (I miejsce) i Mateusz Lech (III miejsce) z SP 1 oraz Krystian Imiela (I miejsce) z SP 10. Dobrze poradził sobie również pan Przemysław Brzeski (II miejsce) – opiekun dzieci z SP 10.

Na przekór zachmurzonemu niebu wszyscy wracali w świetnych humorach. Miejmy nadzieję, że młodzi amatorzy BNO w najbliższym czasie załapią orientacyjnego bakcyla i zasilą szeregi klubu UKS ZSZ – Jedynka, godnie reprezentującego nasze miasto na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, a także zagranicznym.

Należy przy tej okazji wspomnieć o sukcesie, który odniósł Jarek Borgiel zdobywając tytuł Mistrza Kraju Morawskośląskiego w zawodach rozegranych 4 maja w Ostravie.

Gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.

Tekst A. Kołeczko