Była to okazja, by jeszcze raz pogratulować i podziękować zawodnikom JKH GKS Jastrzębie za zdobycie Pucharu Polski 2012 oraz Wicemistrzostwa Polski w sezonie 2012/2013.

Spotkaliśmy się w tym gronie po zdobyciu przez was Pucharu Polski. To wielki sukces jastrzębskiego hokeja. Potem nabraliśmy jeszcze większego apetytu na kolejne wygrane – powiedział prezydent Marian Janecki.

Przypomnijmy, że po trzech przegranych meczach finałowych z Comarch Cracovią, tylko najwięksi kibicie jastrzębskiego klubu spodziewali się jeszcze czterech spotkań. Optymizmem nie napawała przegrana w trzecim meczu 1:4 w Krakowie. Jednak podczas czwartego meczu w Jastrzębiu-Zdroju, nasi hokeiści wygrali już 5:4. W kolejnych dwóch meczach także rządzili jastrzębianie i to doprowadziło ich do ostatniego, siódmego meczu w Jastrzębiu. Podopieczni Jirzi Reznara nie zdobyli niestety tytułu Mistrza Polski, a puchar powędrował do Krakowa, jednak ich wyczyn i doprowadzenie do siódmego meczu, po trzech z rzędu przegranych, zasługują na duże uznanie i szacunek.

Włożyliście serce w grę, teraz czekamy na następny sezon. Było o was głośno, a jak jest głośno o hokeju, to też o Jastrzębiu-Zdroju. Bo hokej oparty jest na trzech filarach: na klubie, JSW i mieście. Chciałem podziękować Zofii Florek, dyrektorowi MOSiR-u i jej zastępcy Michałowi Szelongowi, którzy zajmują się sportem w mieście, a także JSW za wsparcie i zaangażowanie – podkreślił prezydent Marian Janecki.

Jak zaznaczył Kazimierz Szynal, prezes JKH GKS Jastrzębie, miniony sezon był bardzo udany dla jastrzębskich hokeistów.

Dziękuję władzom miasta i sponsorom za pomoc w zdobyciu Pucharu Polski i Wicemistrzostwa Polski. To duży sukces tej drużyny – powiedział Kazimierz Szynal.