Marta jest uczennicą II klasy Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jest najmłodszą stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w Warszawie – uczestniczką programu pomocy wybitnie zdolnym. W ramach tego programu znani i cenieni profesorowie: prof. Jacek Dyrzyński, prof. Franciszek Maśluszczak, prof. Grzegorz Pabel, prof. Marian Stępak i prof. Stanisław Trzeszczkowski, wybrali 7 jej prac na wystawę, która odbyła się w Galerii ABAKUS Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie. Wystawa trwała od 14 marca do 14 kwietnia 2013r.

Marta jest uczestniczką i laureatką wielu międzynarodowych, ogólnopolskich oraz miejskich konkursów plastycznych, m. in.: Międzynarodowego Konkursu Rysunkowego dla Dzieci „Woda. Skąd się bierze woda? Woda jako źródło życia”, Ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Wymarzony łaciaty świat”, Miejskiego Konkursu Plastycznego: „Dziecięce marzenia”.

Jest uczestniczką projektu systemowego „Dajmy dzieciom skrzydła”, gdzie swoją pasję plastyczną rozwija pod kierunkiem Roberta Barei – malarza i dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju.

Prace plastyczne Marty są bardzo bogate w treść i szczegóły, wielobarwne, zawsze dopracowane i bardzo estetycznie wykończone. Marta Sacewicz potrafi rysować na każdy zadany temat.

Wernisaż wystawy malarstwa, rysunku w technikach pasteli i technikach własnych artystki rozpocznie się 21 maja o godz. 17.00.