Pięknych, choć niezwykle trudnych, aranżacji wspaniałych dzieł Fryderyka Chopina dokonali: Krzysztof Herdzin, Henryk Miśkiewicz, Bogdan Ciesielski oraz Jan „Ptaszyn” Wróblewski, który jako gość honorowy wprowadził słowem do koncertu, w jak zawsze urzekający sposób, a następnie zagrał solo w jednym z zaaranżowanych przez siebie utworów.

Zamiarem pomysłodawców powstania płyty było przybliżenie muzyki Fryderyka Chopina i spojrzenie na nią z nieco innej, świeższej strony oraz upamiętnienie dwusetnej rocznicy narodzin kompozytora. Jak się okazało, przedsięwzięcie to zakończyło się wielkim sukcesem, sprzedano 10 tys. płyt, co w muzyce jazzowej oznacza status platyny. Muzyka Chopina w nowych opracowaniach, jakie proponuje Eljazz Big-Band, spotyka się z dużym entuzjazmem, czego najlepszym przykładem są wypełnione sale koncertowe oraz niekończące się bisy. Projekt cieszy się zainteresowaniem także poza granicami Polski i w związku z tym w planach znajdują się tourne’a po USA i Japonii. By do nich doszło, potrzebne są oczywiście spore nakłady finansowe i sponsorzy, z którymi sztuka była i jest nierozerwalnie związana.

Cieszymy się, że w tej niezwykłej podróży w świat muzyki Fryderyka Chopina uczestniczy jastrzębianin Jakub Moroń. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.