To zaszczyt, że w tym miejscu możemy zaprezentować nasze miasto w formie trójwymiarowej. Jastrzębie-Zdrój w 1963 roku otrzymało prawa miejskie i z niewielkiej miejscowości uzdrowiskowej przekształciło się w znaczący ośrodek przemysłu węglowego. To miasto młode, ale niepokorne, które bardzo mocno wpisało się w najnowszą historię Polski. To tutaj w 1980 roku podpisane zostało Porozumienie Jastrzębskie, a w 1988 roku strajk górników doprowadził do zwołania Okrągłego Stołu – powiedział prezydent Marian Janecki, który w towarzystwie jastrzębskich posłów Krzysztofa Gadowskiego i Grzegorza Matusiaka, otworzył wystawę.

Nasze miasto zostało pokazane w wymiarze 3D. Na zdjęciach można zobaczyć zarówno zabytkowe obiekty, jak i te nowoczesne miejsca sportu i rekreacji oraz siedziby firm i instytucji. Zainteresowanych oglądaniem wystawy nie brakowało, a byli wśród nich m.in. posłowie z pierwszych stron gazet: Jarosław Kaczyński, Cezary Grabarczyk czy Jan Tomaszewski.

GALERIA ZDJĘĆ