Pekao LEASING, jako pierwsza firma leasingowa w Polsce, będzie w stanie już wkrótce zaoferować poręczenia transakcji leasingowych klientom z 12 województw, w tym województwa śląskiego.

Co dobrego wynika dla Przedsiębiorców z faktu podpisania umowy o współpracy pomiędzy Pekao LEASING a Konsorcjum Grupy KGP?

Spółka Pekao LEASING już wkrótce będzie mogła zaoferować leasing z poręczeniem klientom prowadzącym działalność w 12. spośród 16. województw. Jest to równoznaczne z wprowadzeniem usługi na 80% powierzchni kraju. Do tej pory zaledwie jedna spółka leasingowa miała w ofercie leasing z poręczeniem, co więcej usługa dostępna była wyłącznie w jednym województwie.

Formuła Konsorcjum Grupy KGP jest otwarta i w kolejnych miesiącach planujemy rozszerzenie jej działania o fundusze poręczeniowe z pozostałych województw. To innowacyjne działanie na rynku poręczeniowo-gwarancyjnym pozwoli na wprowadzenie jednolitych standardów poręczeniowych w całym kraju, w oparciu o proste organizacyjnie rozwiązania – mówi Marek Stefanina, prezes Krajowej Grupy Poręczeniowej.

– Dzięki poręczeniu transakcji leasingowej klient skorzystać może z korzystniejszych dla siebie warunków. Pekao LEASING traktuje poręczenie jako zabezpieczenie o wysokiej płynności co niekiedy może okazać się bardzo istotne przy ocenie transakcji. Dzięki takiej formie wsparcia Pekao leasing może być bardziej skłonne, aby pożyczyć przedsiębiorcy środki na jego inwestycje. Przedsiębiorcy mogą liczyć na dodatkową formę wsparcia, dającą im szansę rozwoju, co w dzisiejszych czasach staje się niezwykle istotne dodaje Wojciech Lachowiecki z Biura Rozwoju Biznesu.

Poręczenie transakcji leasingowej to również wyśmienite rozwiązanie dla przedsiębiorców mających awersję do zabezpieczenia inwestycji majątkiem własnym.

W ostatnich miesiącach spotykaliśmy się z sytuacjami, w których z powodu niepewności na rynku, przedsiębiorcy odkładali na tzw. lepsze czasy bardzo perspektywiczne inwestycje, być może tracąc unikalną szansę – tłumaczy Maria Kalwasińska, członek zarządu.

– Zawarcie powyższej umowy umożliwi uzyskanie przez przedsiębiorców dodatkowych zabezpieczeń leasingów poprzez poręczenie firmy poręczeniowej, w sytuacji gdy nie mają wymaganego wkładu własnego, posiadają słabszą kondycję finansową, nietypową rzecz do leasingu czy mają niewystarczający wkład własny – zaznacza Grzegorz Brzęczek, prezes Funduszu z Jastrzębia-Zdroju.

Procedura udzielania poręczenia jest prosta zarówno dla przedsiębiorcy, jak i instytucji udzielającej kredytu lub leasingu, umowa poręczenia podpisywana jest bez zbędnych formalności u leasingodawcy.