Międzyszkolny konkurs jest okazją do zainteresowania dzieci i młodzieży lekturami szkolnymi, wdrażania do czytelnictwa, utrwalania wiedzy i umiejętności zdobytej podczas zajęć w szkole, do nawiązywania nowych znajomości i zdrowej rywalizacji.

Konkurs prowadzili nauczyciele języka polskiego ZS nr 9: Renata Sołtysik,  Anna Kolwicz i Katarzyna Kolorz-Stylok w trzech grupach wiekowych (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła zawodowa). Tegorocznym tematem przewodnim były „Podróże z legendą”.

Zmagania konkursowe zostały poprzedzone krótką inscenizacją teatralną „O Czarnym Jastrzębiu” w wykonaniu uczniów kl. IVa z ZS nr 9.

W tegorocznych Jastrzębskich Spotkaniach z Lekturą wzięli udział uczniowie  z siedmiu szkół naszego regionu: z Żor, Rybnika, Rybnika – Niewiadomia, Cieszyna oraz z trzech szkół jastrzębskich: z ZS nr 10, ZS nr 9 oraz z Zespołu Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci. Łącznie 42 uczniów.

Przygotowana na zakończenie prezentacja multimedialna pozwoliła podsumować 15 edycji Jastrzębskich Spotkań z Lekturą Szkolną. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książki. Zwycięzcy otrzymali dodatkowe nagrody w postaci kubków, zegarów, długopisów, ozdobnych smyczy i oczywiście książek.

Organizatorzy dziękują sponsorom nagród: Spółce Advicom oraz Księgarni Akrybia.

Inf. nad. ZS 9