Samochody z lat siedemdziesiątych, autobus zwany „ogórkiem”, milicjanci, a nawet długa kolejka do sklepu – to wszystko można było zobaczyć na „Pikniku w PRL-u”, jaki 9 czerwca na parkingu przed Galerią „Jastrzębie” zorganizował Miejski Ośrodek Kultury. Piękna słoneczna pogoda dopisała, dlatego też tłumy jastrzębian, ale i gości z okolicznych miejscowości wzięło udział w Pikniku.

Imprezę otworzył prezydent Marian Janecki, który na scenie pojawił się z cennym atrybutem Polski Ludowej – papierem toaletowym.

Muzycznie imprezę rozpoczął koncert zespołu „Galeria Cover Band”. Muzycy zagrali najbardziej znane i lubiane przeboje z lat 70. Wśród odwiedzających imprezę, aktorzy przebrani w stroje z tamtych czasów rozdawali bony towarowe, które uprawniały do przejażdżki autobusem „ogórkiem” oraz do otrzymania pamiątkowych upominków. Znakomitą zabawę zapewniała także dobra muzyka w wykonaniu zespołu „Chrząszcze”. Zespół ten wykonuje covery „The Beatles”. Gwiazdą wieczoru były „Czerwone Gitary”. Ten jeden z najpopularniejszych zespołów lat 70. i 80. zagrał dla jastrzębskiej publiczności swoje największe przeboje.