24-26 maja upłynął po znakiem debiutu Jedynkowiczów w orientowaniu się na dwóch kółkach. Były to XIII Mistrzostwa Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację w Tarnowskich Górach. Piątkowe zawody, które były zaliczane do Pucharu Polski, były typowym „rozpoznaniem terenu”, zaowocowały drugim miejscem trenera Rafała Masteli. Sobota przyniosła nam brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Sztafetowej Jeździe na orientację zdobyty przez Rafała Mastelę i Krzysztofa Masnego.

Długi weekend z Bożym Ciałem to kolejne dwie ważne imprezy. Pierwsza z nich to Puchar Najmłodszych, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Polski dla dzieci do lat 14. Przez trzy dni niewielka grupa zawodniczek z Jastrzębia rywalizowała z młodymi orientalistami z całej Polski w Człopie i Wałczu na Pomorzu. Najlepszy wynik wypracowała Sabina Bodzek zajmując 6 miejsce w sprincie i sztafeta w składzie Paulina Mrózek, Krystyna Mastela i Sabina Bodzek, która zajęła 5 miejsce. Ostatecznie dziewczyny zdobyły 31 punktów, dzięki którym UKS – ZSZ Jedynka drużynowo uplasował się na 18 miejscu w Polsce. Jest to dość dobry wynik, biorąc pod uwagę, że klub reprezentowało tylko pięć osób.

W tym samym czasie na pograniczu Polski  i Czech (Głuchołazy i Mikulovice) rozgrywane były zawody Pucharu polsko-czeskiego MUNA 2013. Zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z ciekawymi trasami, które prowadziły podczas  sprintu po terenie Szpitala MSW w Głuchołazach oraz po Parku Zdrojowym (tutaj najlepszy wynik osiągnął Błażej Kołeczko zajmując 3 miejsce), a także w mikulovickich lasach z charakterystycznymi zabudowaniami wojskowymi ( i wszechobecnym błotem).

Kolejny weekend – kolejna dawka orientacji. Część ekipy rozpoczęła już w piątek startem na Mistrzostwach Polski  w Zamościu, gdzie świetnie poradzili sobie w drugim dniu zawodów Kinga Harasymiuk i Jarek Borgiel zajmując 9 miejsca w bardzo mocno obsadzonych kategoriach ( K16 i M16).

Sobota to początek zawodów Beskyd Cup 2013 w Czeskiej Hrčavie. Zawodnicy zmagali się z obfitym deszczem, który zamienił leśne ścieżki w rwące potoki. Nie zniechęciło to jednak nikogo i w niedzielę również reprezentowali nasze miasto, tym razem już w pełnym słońcu, podziwiając piękne beskidzkie krajobrazy.

Tekst nad.: A.K.

Zdjęcia: A. Wysocki