Do spotkania doszło w poniedziałek 17 czerwca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 9.

Tutaj do sportu trzeba podejść głównie na zasadzie zabawy. Takie spotkania to nie tylko okazja do pogrania, ale także do rozmowy i pogadania o profesjonalnej siatkówce – powiedział Paweł Rusek.

Stowarzyszenie Klub Sportowy „Jastrzębie – Borynia” od ubiegłego roku tworzy drużyny piłki siatkowej dla osób niepełnosprawnych zarówno fizycznie, jak i intelektualnie.
Drużyny mają możliwość szkolenia swoich umiejętności pod okiem trenera, a także przy udziale terapeutów oraz, w przypadku osób niepełnosprawnych intelektualnie, specjalistów z dziedziny oligofrenopedagogiki.

Ideą projektu jest budowa zintegrowanej społeczności regionalnej osób niepełnosprawnych, spędzających wspólnie czas grając w siatkówkę.

Innowacyjność projektu polega na zorganizowaniu pierwszego i na tak dużą skalę przedsięwzięcia, które ma na celu głównie aktywizację sportową osób niepełnosprawnych. Zarówno szkolenie sportowe, jak i inne kompleksowe działania mają za zadanie nie tylko stwarzać warunki oraz kształtować motywację, wiedzę i umiejętności zdrowego stylu życia, lecz także zapobiegać przejawom dezintegracji w środowisku rodzinnym – wyjaśnia Eugeniusz Bieg, prezes klubu.

Zadanie realizowane jest w Jastrzębiu-Zdroju, Żorach i Wodzisławiu.