Zawody odbyły się na Biadoszku. Są to piękne tereny leśne rozciągające się między Ruptawą a Moszczenicą. Wśród 40 rywalizujących ze sobą trzyosobowych sztafet, aż 6 medali zdobyli jastrzębianie. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Paulina Mrózek, Krystyna Mastela, Sabina Bodzek (młodziczki), Krzysztof Masny, Paweł Masztalski, Krzysztof Bodzek (seniorzy) oraz Artur Tomanek, Tomasz Majda i Łukasz Kołeczko (weterani).

Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: Kinga Harasymiuk, Aleksandra Surowy, Adrianna Rosłoń (juniorki młodsze) oraz Weronika Kąsek, Piotr Rosłoń i Błażej Kołeczko (dzieci), natomiast na najniższym stopniu podium stanęli: Krzysztof Tomanek, Bartłomiej Majda i Bartosz Kołeczko (młodzicy).

W niedzielę zawodnicy poznawali zakamarki wodzisławskiej starówki startując w sprinterskich Mistrzostwach Śląska w BNO. Na starcie, w pełnym słońcu, stanęło ponad 360 osób. Nasi zawodnicy wywalczyli 4 złote medale. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Kinga Harasymiuk, Martyna Mikuła, Jarosław Borgiel oraz Marcin Pasek. Dodać należy, że Kinga jest niezwyciężona już czwarty rok z rzędu i staje na najwyższym stopniu podium na każdym możliwym dystansie Mistrzostw Śląska.

Wraz z klubowiczami UKS ZSZ-Jedynki do Wodzisławia wybrali się uczniowie SP 5. Poznawali tajniki biegu na orientację startując w kategoriach popularyzacyjnych dla początkujących. Również i oni odnieśli sukces w swoich kategoriach wiekowych. Byli to Wierzbicki Kamil (I miejsce M14B), Wysmoliński Mateusz (II miejsce M12B) i Wikłacz Patryk (III miejsce M14B).

Inf. nad. Anna Kołeczko