Klub wzbogacił się m.in. o manekina treningowego, rękawice bokserskie, kaski i ochraniacze piszczeli. Do klubu trafiły też łapy trenera, szczęki, noże gumowe i 100 cm worek.

Młodzież wyrasta ze sprzętu i nowy na pewno się przyda. Będziemy go wykorzystywać również podczas kursów samoobrony, treningów strażników miejskich czy policjantów, bo dzięki temu na pewno będą one ciekawsze i atrakcyjniejsze – podkreślają Robert Radlak i Marek Kropiwnicki z Klubu Judo Koka.

Przypomnijmy, że zawodnicy Koki Jastrzębie mogą pochwalić się znacznymi osiągnięciami sportowymi. Z XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo, która odbyła się 4-7 lipca w Łodzi, wrócili z jednym złotym, dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami. Na pierwszym miejscu podium stanęła Weronika Krawczyk, która walczyła w wadze 48 kg, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski. W wadze do 55 kg srebrny medal wywalczył Łukasz Ferenc, również srebro przywiózł Konrad Kołaczyk, walczący w kategorii 60 kg. Z kolei brązowy medal w wadze do 50 kg wywalczył Patryk Nowak i także na trzecim miejscu uplasował się Ryszard Kubica, walczący w kategorii do 81 kg.